Završetak osnovne škole je razdoblje kada učenici donose važnu odluku o izboru budućeg zanimanja i srednje škole. Kako biste lakše donijeli tu odluku, bilo bi dobro, a posebno tijekom sedmog i osmog razreda, intenzivno upoznavati i pratiti samoga sebe. Pokušajte sebi odgovoriti na pitanja: Koje su moje sposobnosti?, Koji su moji interesi i hobiji?, Kako provodim svoje slobodno vrijeme?, Kakav je moj temperament?, Koji mi predmeti idu lakše a koji teže?, Kako sebe vidim u budućnosti?, U čemu uživam? Ovo posljednje pitanje je možda i najvažnije. Da bi čovjek bio sretan i zadovoljan u poslu ili svom zanimanju, prije svega treba uživati dok ga obavlja. Kada čovjek sluša sebe, svoje potrebe, interese i želje, tada je sretan, zadovoljan onim što radi te znatno bolje obavlja posao, brže i bolje napreduje i razvija svoju karijeru. Na ovom mjestu možete pronaći sve potrebne informacije kako biste lakše donijeli ovu važnu odluku.

Stručna služba OŠ Grohote

Predstavljanje zanimanja

Želim biti!!! Kamo poslije osnovne škole u SDŽ

Autor: Tanja Kardum, 13. 6. 2019. 16:45

Poštovani učenici i roditelji učenika 8. razreda,
pozivamo vas da pogledate i preuzmete u pdf formatu brošuru pod nazivom "Želim biti!!! Kamo poslije osnovne škole u SDŽ", koja se nalazi na poveznici ispod:

Izaberi pametno-izaberi deficitarno!-u CISOK-u Vijest ima dokument u privitku

Autor: Tanja Kardum, 20. 3. 2019. 03:07

Poštovani učenici/ice i roditelji učenika/ica osmog razreda,

obavještavamo vas da će u prostorima CISOK-a, na adresi Bana Jelačića 17, tijekom 8., 9., i 10. travnja, 12 srednjih škola predstaviti sve svoje aktualne obrazovne programe, s naglaskom na obrazovnim programima za deficitarna zanimanja. Predstavljanja su namijenjena učenicima završnih razreda osnovne škole, njihovim roditeljima, stručnim službama i svim ostalim zainteresiranima.

Posjet CISOK-u i GKMM-u

Autor: Damira Piplica, 25. 1. 2019. 03:32

U srijedu, 23. 1. 2018., učenici osmog razreda OŠ Grohote posjetili su Centar za informiranje i savjetovanje o karijeri (CISOK). Učenici su na predavanju imali priliku dobiti potrebne informacije i time se približiti konačnoj odluci o izboru srednje škole.

Dan srednjih škola Splitsko-dalmatinske županije

Autor: Tanja Kardum, 19. 4. 2018. 02:13

Manifestacija "Dan srednjih škola Splitsko-dalmatinske županije 2018. godine" će se održati u subotu 12. svibnja 2018. godine od 10:00 do 15:00 sati na prostoru Kazališnog trga - Trga Gaje Bulata, odnosno na platou ispred zgrade Hrvatskog narodnog kazališta u Splitu.

Savjeti za odabir srednje škole

Autor: Tanja Kardum, 17. 4. 2018. 02:58

Poštovani učenici i roditelji učenika/ica osmog razreda,

obavještavamo vas da posjetite stranicu CISOKA-a (Centar za informiranje i savjetovanje o karijeri) na kojoj se nalazi popis aktivnosti koje će se održati u mjesecu travnju 2018. godine. Kroz različita predavanja imat ćete priliku upoznati srednje škole koje imaju programe deficitarnih zanimanja ali i dobiti korisne savjete kako pomoći djetetu pri odabiru srednje škole. Termini predstavljanja srednjoškolskih programa deficitarnih zanimanja i aktivnosti koje će se provesti u travnju u CISOK-u, nalaze se u linku ispod:

Predstavljanje zanimanja – Klesarski tehničar, klesar Vijest ima dokument u privitku

Autor: Mirela Mijić, 10. 6. 2015. 03:38

Zanimanja -  klesarski tehničar i klesar prezentirali su djelatnici Srednje klesarske škole Pučišća na otoku Braču.

Predstavljanje zanimanja - Programer, Voditelj projekata, Konzultant Vijest ima dokument u privitku

Autor: Mirela Mijić, 6. 5. 2015. 04:03

Naš gost je bio  gospodin Marin Bezić, Riječanin šoltanskih korijena, direktor tvrtke Concero d.o.o., koji je, kroz prezentaciju Karijera u razvoju softvera, predstavio zanimanja -  programer, stručnjak u razvoju programa,  voditelj projekata, konzultant za razvoj programa.