Zdravstveni odgoj

Svrha zdravstvenog odgoja je uspješan razvoj djece i mladih da bi stasali u zdrave, zadovoljne, uspješne, samosvjesne i odgovorne osobe.
Program Zdravstvenog odgoja temelji se na holističkom poimanju zdravlja, koje obuhvaća očuvanje zdravlja i kvalitete života, humane odnose među spolovima i ljudsku spolnost, prevenciju ovisnosti, kulturu društvene komunikacije i prevenciju nasilničkog ponašanja.
Program se zasniva na višedimenzionalnom modelu koji podrazumijeva povezanost tjelesnog, mentalnog, duhovnog, emocionalnog i socijalnog aspekta zdravlja, a ispunjenje i stabilnost u svakoj od navedenih dimenzija pridonosi cjelovitosti razvoja i povećanju kvalitete življenja svake osobe. Podjela programa Zdravstvenog odgoja u module (Živjeti zdravo, Prevencija ovisnosti, Prevencija nasilničkog ponašanja te Spolno/rodna ravnopravnost i odgovorno spolno ponašanje) treba osigurati potrebnu ravnotežu među sadržajima i primjerenu programsku zastupljenost različitih aspekata zdravlja.

Kurikulum zdravstvenog odgoja

Vidi:

AZOO: Priručnici za provedbu zdravstvenog odgoja

Portal PREVENTIVNI.hr

Prikaz modula

Školski medni dan

Autor: Tanja Kardum, 7. 12. 2018. 11:06

Na dan Sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara, 7. prosinca 2018. godine, učenici prvog razreda OŠ Grohote obilježili su Školski medni dan.

Priručnici za provedbu zdravstveog odgoja u osnovnim školama Vijest ima dokument u privitku

Autor: Dragana Đurić, 12. 9. 2013. 12:31

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta objavljuje priručnike za učitelje, nastavnike i stručne suradnike za provedbu Zdravstvenog odgoja u osnovnim i srednjim školama.

Prikaz modula/ razred/ broj sati u okviru sata razrednika Vijest ima dokument u privitku

Autor: Dragana Đurić, 7. 1. 2013. 07:36

Rukovodeći se spoznajom o tome kako u aktualnim nastavnim programima već postoje brojni sadržaji, a u školskoj praksi uvriježene brojne aktivnosti u funkciji Zdravstvenog odgoja, program je oblikovan na način koji uvažava sve ono što već postoji i pokazalo se dobrim, a kao dodatne sadržaje ističe ono čemu valja posvetiti još više vremena.

Prikaz planiranih nastavnih sadržaja i očekivanih ishoda

Autor: Dragana Đurić, 9. 1. 2013. 05:09

Dio programa Zdravstvenog odgoja koji propisuje sadržaje integrirane u nastavne programe predmeta - Prirode i društva, Prirode, Biologije, Tjelesne i zdravstvene kulture te drugih, sate razrednika, školske projekte i druge školske aktivnosti pridonosi cjelovitom sagledavanju zdravstvenog odgoja i obrazovanja te mu je cilj olakšati kroskurikularnu provedbu.

Ukupno: 5195242