Nove knjige za 3. i 4. razred

Autor: Dragana Đurić, 8. 12. 2012.

• Prosenjak, Božidar: Sijač sreće
  • Polak, Sanja: Gorski dnevnik Pauline P.
  • Bekeffi, Istvan: Pas zvan gospodin Bozzi
  • Gluščević, Maja: Bijeg u košari
  • Lovrenčić, Sanja: Esperel, grad malih čuda

Prosenjak, Božidar: Sijač sreće

U knjizi je skupljeno pedeset sedam priča u kojima je pisac dojmljivo i upravo potresno oslikao osamljenost i žeđ za roditeljskom ljubavi.

Polak, Sanja: Gorski dnevnik Pauline P.

Paulina P. u novim avanturama. Škola u prirodi veliko je veselje za svakog učenika. No kad Paulina prije puta sazna da je u školu u prirodi zabranjeno nositi novac, mobitel i slatkiše učini joj se da će se očekivani ugodni boravak u prirodi pretvoriti u pravu noćnu moru…

Bekeffi, Istvan: Pas zvan gospodin Bozzi

Suvremena bajka o čovjeku s pasjom dušom l o psu plemenite, ljudske duše - a sve je to ista osoba, jer riječ je o preobrazbi čovjeka u psa l ponovno u čovjeka

Gluščević, Maja: Bijeg u košari

Ozbiljna i teška, no nadasve odgovorna tema o iseljavanja stanovništva pred ratnom opasnošću prikazana je kroz priču o hrabrome dječaku i pametnome magarcu Sivku, koji je na svojim leđima pronio Jerka kroz rat.

Lovrenčić, Sanja: Esperel, grad malih čuda

U gradu Esperelu, velikomu toliko da ga Brzi Martin uspije optrčati za manje od pola sata, žive sasvim neobični ljudi – tri brata pekara, stari mornar Jan, gospodin Tomas, poštar Maks, Zlatko, Fanika, Mario, Toni i mnogi drugi. Šetnja ulicama Esperela bajkovita je pustolovina prepuna iznenađenja.