priČAgin -priČAn ti priču

Dječji Pričigin

Povodom Svjetskog dana pripovijedanja, 20. ožujka, OŠ Grohote, u suradnji sa splitskom udrugom Pričigin organizira Dječji Pričigin - festival pričanja priča na zavičajnom govoru. Dječji Pričigin se svake godine provodi u posljednjem danu petodnevnog programa splitskog Pričigina – festivala pričanja priča.

Manifestacija, u kojoj su  sudionici učenici osnovnih škola Splitsko-dalmatinske županije, kontinuirano se održava od 2010. godine.

Dječji pričigin

Dječji Pričigin 2011.

Autor: Dragana Đurić, 27. 3. 2011.

26. ožujka 2001. u 11 sati u Gradskom kazalištu lutaka Split događao se dječji program pričanja Dječji pričigin u organizaciji OŠ Grohote pod vodstvom Ivana Tokića, ravnatelja Škole i u suradnji s GKMM Knjižnicom Grohote.

Foto-galerija

Nastupili su učenici osnovnih škola izabrani na Dječjem pričiginovom natječaju, ali i gosti, učenici OŠ Vladimir Nazor iz Virovitice s pričama: Zmija Mara i šumska družina, Lara M., učenica 6.r. te Kamenko i prijatej iz svemira, Matej V., učenik 6.r.

Zdravi i veseli bili! Dobro arivali na drugi dičiji festival o štorije ča se zameka u krilu velikoga 5. jubilarnoga festivala pričanja priča Pričigin.

Vrime u liposti akužavanja štorijan pasaje tako brzo da se nismo ni ošervali, a Pričiginu i prof. Filipiću zajedno sa svim ostalin farabutima triba pohvalit i zahvalit na lipih 5 godin.

priČAgin/pričan ti priču_dječji pričigin OŠ Grohote 2011.priČAgin/pričan ti priču_dječji pričigin OŠ Grohote 2011.

prof. Filipić, idejni tvorac i organizator pričigina, Ivanu Tokiću, ravnatelju OŠ Grohote, dodjeljuje Plaketu prijatelja pričigina

Svi smo ovod akoštali s različitih stran svita, i put nan je bi duži oli kraći, ma jednako smo sritni da smo tu. Jema ovod i onih koji su zarad jubavi za pričon prešli put dug 15 uri i evo su ozareni  od 5 pristiglih priča predstavili dvije. Bili su to naši novi prijatelji, učenici OŠ Vladimir Nazor iz Virovitice i voditeljica prof. Draga Vranješ Vargović.

priČAgin/pričan ti priču_dječji pričigin OŠ Grohote 2011.

Sudionici dječjeg pričigina, Kazalište lutaka 26. ožujka, 2011.

Govoridu da za dobru štoriju moraš jemat dobar butam oliti ga temu, da štorija mora jemat ašpira i force oliti ga kompoziciju, da se mora prizentat ala largo il' fortissimo oliti ga intonacijski skladno.

Mi ćemo danas, ovod na ovoj pozornici, pokazat da za dobru štoriju tribaš jemat joko koje vidi srcen, uho koje sluša dobroton i ruku koja piše ditinstvon.

Jedini moto i poziv je: Fermaj i osluhni, kumpanjo, pričan ti priču!

Željka Alajbeg, Knjićnica Grohote

Pobjednici ovogodišnjeg Festivala pričanja priča - dječjeg pričigina pričan ti priču su:

pričan ti priču_dječji pričigin 2011_Eko vila_Kristina B. 5. r._OŠ Pučišća_ 1. nagrada dječjeg pričiginapričan ti priču_dječji pričigin 2011_Eko vila_Kristina B. 5. r._OŠ Pučišća_ 1. nagrada dječjeg pričigina

Prvo mjesto:

Eko-vila, priča Kristine B., učenice 5. razreda OŠ Pučišća, pod vodstvom učiteljice Željke Martinić

pričan ti priču_dječji pričigin 2011_Litnja barufa, priča Josipe V., učenice 6.razreda OŠ Petar Berislavić_2. nagrada dječjeg pričiginapričan ti priču_dječji pričigin 2011_Litnja barufa, priča Josipe V., učenice 6.razreda OŠ Petar Berislavić_2. nagrada dječjeg pričigina

Drugo mjesto:

Litnja barufa, priča Josipe V., učenice 6. razreda OŠ Petar Berislavić, pod vodstvom učiteljice Slavice Rožić

pričan ti priču_dječji pričigin 2011_Kurijožidata_Klara E. 6.r. OŠ Grohote_3. nagrada dječjeg pričiginapričan ti priču_dječji pričigin 2011_Kurijožidata_Klara E. 6.r. OŠ Grohote_3. nagrada dječjeg pričigina

Treće mjesto:

Kurijožitada, priča Klare E., učenice 6. razreda OŠ Grohote, pod vodstvom učiteljice Mirjane Stanić

Priče s dječejeg pričigina možete pročitati te pogledati kratke video isječke na stranici Projekti/priČAn ti priču - priČAgin - dječji pričigin 2011.