> Nastava  > Predmeti  > Vjeronauk
Vjeronauk

Došašće

Autor: Žarka Karoglan, 5. 12. 2011.

U došašću se nastojim ispovjediti, oprostiti onima koji su me uvrijedili te se pomiriti s onima s kojima sam  u svađi. Tako želim dočekati Božić.

Neven Cecić, 7. razred

U vremenu došašća se ispovjedim, redovno molim i odlazim na svete mise, te se tako pripremam za susret s rođenim Kristom.

Josip Pipunić

Došašće je vrijeme u kojem bi ljudi trebali biti bliži sa svojom obitelji i bližnjima, a pogotovo s Isusom. U vremenu došašća  pokušat ću biti bolja, ali i popraviti ocjene, te odnos s Bogom.  Ispovjedit ću se jer došašće nije samo ukrašavanje kuće i paljenje adventskih svijeća nego znači pripremiti svoju dušu za Isusovo rođenje i dolazak.

Marina Cecić

Došašće je vrijeme iščekivanja Kristovog rođenja zato se ispovjedim da čiste duše mogu primiti Isusa. Ako sam s nekim posvađana, nastojim se pomiriti. Više se molim i trudim se više poštovati druge ljude.

Magdalena Radić

Za Božić se pripremam tako da se ispovjedim i trudim se biti bolji nego inače. Pomažem u crkvi i češće idem na svetu misu. Više sam brižan prema starijima i pomognem kad je nekome potrebno.

Tonći Elezović

U vremenu adventa treba se više suzdržavati od grijeha. Puno se više molim i svaku nedjelju idem na svetu misu. Želim oproštenje od svih koje sam uvrijedila jer dolazi Božić i moramo biti u ljubavi jer tako i Krist želi.

Klara Elezović

U Pavlovoj poslanici Rimljanima upozoreni smo na budnost:

''Vrijeme je već da se od sna prenemo jer nam je sada spasenje bliže nego kad povjerovasmo. Noć poodmače, dan se približi! Odložimo dakle djela tame i zaodjenimo se oružjem svjetlosti''  Rim 13,11-12

Došašće ili advent vrijeme je budnosti, iščekivanja  kad se kršćani intenzivnije pripravljaju na svetkovine Božića i Bogojavljenja.

U Došašću nam je dano da iskusimo svu čežnju starozavjetnih vjernika za Spasiteljem, za obećanim Mesijom, ali nam je također dano da iskusimo ljepotu blagoslova koji je na nas došao po Spasitelju.  Kroz cijelo Došašće provlači se tiha radost nadanja.

Došašće je i vrijeme u kojem nam se pred oči stavlja i onaj drugi Kristov dolazak koji moramo dočekati budni, to je vrijeme koje nam je darovano da okajemo svoje grijehe  kako se ne bi bojali  tog drugog dolaska, već ga iščekivali u miru i radosti. Tako su ta dva dolaska isprepletena, a Crkva nam pred oči stavlja Betlehemsko djetešce kako bi u nama posvjestila da nam je to dijete došlo da nas spasi od propasti i suda.

Žarka Karoglan, učiteljica vjeronauka i učenici 7. razreda

Izvor: Biblija