8. razred u šk. g. 2015./2016.

Vijesti iz 8. razreda

Intervju

Autor: Mirjana Stanić, 12. 2. 2016.

Na Dječjem maskenbalu, 7.2.2016., u Domu kulture pridružili smo se „maškaranim“ šoltanskim mališanima i osnovcima. Intervjuirali smo  glavnu i odgovornu organizatoricu za ovo lijepo događanje na otoku.

Kako se zovete?

Zovem se Josipa Begović.

Kako se zove Vaša udruga čija ste predsjednica?

Naša se udruga zove Male ćuvitice.

Što Vas je potaknulo na osnivanje udruge?

Osnovale smo je jer nije bilo dovoljno organiziranih aktivnosti za djecu. Nastala je iz potrebe kvalitetnijeg ispunjenja slobodnog vremena i konkretne socijalizacije djece. Želja nam je bila povezati roditelje i djecu.

Jesu li vas podržali i tko?

Imali smo već u početku podršku mnogih mještana, roditelja, Općine i nekih udruga kao što su Šolta art, Amatersko kazalište Sulet, Rusmarinke…

Koji je cilj ove najmlađe udruge na otoku?

Cilj je druženje roditelja i njihove djece s drugom djecom, organiziranje i osmišljavanje kreativnih radionica tijekom cijele godine, udruživanje s drugim udrugama, organiziranje nekih otočkih događanja, pronalaženje novih puteva razvoja kretivnosti i afirmiranje kulturne različitosti.

Koliko se puta tjedno sastajete i što radite?

Najčešće se sastajemo nedjeljom. Družimo se od 15 do 18 sati. Trudimo se na našim radionicama rabiti prirodne materijale koji se mogu reciklirati. Na taj način čuvamo prirodu i njezin okoliš.

U udruzi je koliko članova?

Trenutno je 30 roditelja i 35 djece različite dobi.

Tko je najmlađi član/članica?

Najmlađa članica ima mjesec dana i zove se Nika, a malo stariji član od nje je Noa koji je „propuzao“ u sali.

Koja vam je organizacija bila najdraža?

Najdraže i najuspješnije organizacije su nam dječji maskenbali. Ovaj nam je treći po redu. Iskreno, svaka organizacija koja pruži svima puno lijepih trenutaka i puno smijeha je najdraža i najuspješnija.

Iako djelujete tek tri godine dobitnik ste jedne vrijedne nagrade, koje?

2015. naša Udruga je dobila nagradu Općine Šolta za unapređenje života djece na otoku.

Koji su ovogodišnji planovi Malih ćuvitica?

Planiramo nastaviti sa školom plesa za djecu i odrasle, s kreativnim i edukativnim radionicama i ponovno želimo organizirati božićni „šušur“.

Pozivamo sve zainteresirane roditelje da se uključe i pridruže u radu naše Udruge kako bi nas bilo još više i neka se čuje glas iz svakog mjesta na otoku. Godišnja članarina je 50,00kn.

Svi su dobrodošli!

Zahvaljujemo na ugodnom razgovoru. Želimo svima uspješno nastavljanje vaših zajedničkih aktivnosti i ostvarenje svih ideja i planova.

Pitanja za intervju su osmislili učenici 8.razreda.

Intervju su vodili i zapisali: Marijan Šuto, Lea Purtić i Magda Sule

Fotografirao i odabrao prigodne slike: Toni Grbić