7. razred u šk. god. 2015./2016.

Vijesti iz 7. razreda

Dječji maskenbal na Šolti

Autor: Mirjana Stanić, 11. 2. 2016.

U Domu kulture u Grohotama, u nedjelju, 7.2.2016. održan je 3. dječji maskenbal u organizaciji Udruge Male ćuvitice koja je najmlađim stanovnicima Šolte darovala ručno napravljena leptirova krila kako bi zajedno poletjeli na krilima mašte u lijepe, zabavne i bajkovite čari maskenbala.

Veselo događanje započelo je u 16 sati, a svečano i veselo su ga otvorile najmlađe članice pročitavši prigodnu recitaciju. Pridružio im se otočni Vokalno-instrumentalni sastav Kuparića put koji je otpjevao nekoliko dječjih i prigodnih pjesama. Male maškare je zabavio klaun Šarenko koji je sve iznenadio svojim smiješnim mađioničarskim trikovima, igricama i zabavnim plesovima.

Šoltanski mališani i osnovci, a bilo ih je oko 40-tak uz veselu glazbu i zabavu, maštovite maske, a uz pomoć svojih roditelja nastavljaju tradiciju otoka u maškaravanju i očuvanju ove zanimljive tradicije i običaja.

Vijest su napisale Izabella Cecić i Magdalena Sinovčić, učenice 7.r.

Pokladni utorak

Bučna i vesela povorka maškaranoga svita velog i malog krenula je 9.2.2016. u 15 sati iz Grota prema Srinjen i Donjen Selu i Maslinici di su ih dočekivali mištani. S njima su zapivali, a niki se i pridružili veseloj povorci.

Karnevalska povorka spustila se i do Rogača di je trajektna luka. Dočekali su trajekt. Trubilo se, pivalo i sviralo, šušuralo, a onda vratilo u Grote. Isprid Doma kulture limena glazba Olinta je dočekala svit i povorku svirkon. Zapali se krnje nakon ča mu je Petra Begović, učenica 4.r., pročitala šentencu u kojoj se poručilo: „Neka gori sva nevoja i jad …Stat ćemo tu di jesmo i da Bog da da nan bilo tisno! Malo nas je al' nas ima, petat ćemo roge svima!!“

Ušlo se poslin u salu na tradicionalne makarune. Nakon lipe spize plesali su mladi i stari i bilo je svima lipo.

Komentar

I ove godine na radost svih mještana održao se Dječji maskenbal u nedjelju, 7.2.2016., u Domu kulture u organizaciji najmlađe udruge na otoku, a to su vrijedne i kreativne Male ćuvitice koje su nas opet ugodno iznenadile. Vrijedne male ručice zajedno sa svojim mamama izradile su leptirova krila i ukrasile salu u Domu. Pjevalo se, plesalo, družilo i zabavljalo cijelo poslije podne. Mališane je najviše nasmijao i zabavio simpatični klaun Šarenko svojim mađioničarskim trikovima i veselim igricama. Lijepo je bilo vidjeti toliki broj djece, a posebno najmlađu članicu koja ima samo mjesec dana.