Pogled sa školskog prozora

Autor: Jasminka Škeva, 6. 12. 2011.

Prostor oko škole je prilično velik. Gledajući iz škole s moje lijeve strane se nalazi igralište, a s moje desne strane nalazi se školska drvarnica. Najljepše je to što je moj školski prostor okružen zelenom prirodom.

Ana Ćudina

Magdalena Sinovčić_3.r._Šipak

Jesen je svanula na prozor naš, ja nisam sretna baš. Ponekad vidim čovjeka tužnoga, a nigdje vjetra južnoga. Sve je hladno i puno oblaka, samo što ne počnu plakati od tuge.

Vrapčići su se sakrili u svoja gnijezda, a laste otišle na put dug – sigurno na jug. Lijepo će njima biti na putu tom, dok mi zagrijavamo svoj dom.

Drveća su izgubila lišće i prignula zemlji svoje grane. Tako biti dok zima ne stane i proljeće nam se vrati.

Dok gledam stare, napuštene kuće osjećam miris toplih kroasana iz pekare preko puta kako njihov miris po mjestu luta.

Magdalena Sinovčić

Marjan Blagaić_3.r._Lišće

Jesen je lijepa sa školskog prozora. Vide se stare kamene kuće, pekara, crkveni toranj… Ima vazdazelenih drveća i ogoljelog drveća. Oko gomile je razbacano kamenje, mlade masline i puše vjetar. Ponekad prolete ptice. Vjetar raznosi lišće koje pokriva cestu. Lijepo je vidjeti lišće koje pada s grana. Vidim panjeve i osjećam miris drva. Lijepo je gledati jesen sa školskog prozora. Lijepo je nebo čak i kad je tmurno. Veselim se jer je kiša i sve je mokro i oprano.

Marjan Blagaić

Luka Blagaić-3.r._Šipak_os grohote

Moja učionica se nalazi na kraju hodnika i jako je mala. Baš zato što je takva, meni se sviđa. Meni je lijep pogleda s prozora.

Vidim staru napuštenu kućicu koja me podsjeća na mnogo preživjelu utvrdu, a zvonik crkve na vrh dvorca. Tu je pekara koju uvijek kada pogledam ogladnim.

Kuća pored škole me podsjeća kao da živim u gorskom zavičaju. Skoro pa sve je uvijek zeleno i to je samo jedan od razloga zašto volim pogled sa školskog prozora.

Luka Blagaić

Kad stanem na školski prozor i pogledom obuhvatim okolinu, uhvati me nekakva tuga. Pitate se zašto tuga? Al‛ sad ću vam otkriti jednu tajnu: jesen mi i nije najdraže godišnje doba, zbog svih promjena koje se događaju s prirodom. U prirodi se sve počinje mijenjati: lišće počne lagano žutjeti, pa postepeno otpadati s grana. Grane ostaju gole i ne izgledaju baš lijepo. Vrtovi i ulice su puni uvelog lišća koje izaziva lagano šuštanje pod nogama prolaznika. Ne čuje se pjev ptica, a i sunčeve zrake se na pojavljuju često. Pitate se gdje su? Sakrili su se ispod tamnih oblaka, koji najavljuju skoru kišu. To me rastužuje jer znam da ću ostatak dana morati provesti zatvorena u kući. Počinju hladni dani pa moramo početi grijati učionice i kuće. Ti hladni dani najavljuju i sljedeće godišnje doba zimu. Ja se radujem onome što dolazi poslije zime, a to je proljeće. I tako vam dragi moji prijatelji u očima izgleda jesen sa školskog prozora.

Paulina Marković

Antonio Lovrinčević                                                 Romano Lovrinčević