> Natjecanja

Elezović Tonći: Rugali su mi se – na državnoj razini smotre LiDraNo 2011.

Autor: Dragana Đurić, 9. 4. 2011.

Nakon provedenog natjecanja županijske smotre LiDraNo 2011. u kategoriji Literarni izraz, odabran među 14 najboljih literarnih radova učenika osnovnih škola Splitsko-dalmatinske županije, Tonći Elezović, učenik 6. razreda  naše Škole, svojim uratkom Rugali su mi se ušao je u konkurenciju za odabir najboljeg literarnog rada na državnoj razini smotre.

Foto-galerija

Značaj Tončevog uspjeha vidljiv je i u kriteriju Državnog povjerenstva LiDraNo 2011. koji u završni krug natjecanja  poziva učenike koji su ostvarili najzanimljivija, najcjelovitija i najkvalitetnija ostvarenja u određenom izrazu.

Državna smotra LiDraNo 2011. održat će se u hotelu Solaris u Šibeniku u Hotelu Ivan od 10. do14. travnja. Tonći Elezović bit će jedan od sudionika, a u pratnji svoje učiteljice hrvatskog jezika Mirjane Stanić.

RUGALI SU MI SE

Kad san bi mali rugali su mi se da san „klempo“ zato ča san krivi uši.

Meni to ni smetalo. Bilo mi je svejedno, ponekad san se i ja smija skupa s njima.

Ča je najgore nisu mi se pristali rugat.

Prolazili su dani, miseci i godine, a ja san resa i minja se.

Kad san bokun ogluši, tako su govorili moji jer san nikako slabije čuja, počeli su mi se opet rugat i zvat me „gluvonja“.

I opet mi ni smetalo. I ja san se ka i oni smija, a ča ću, ne ću plakat. Bilo mi je najvažnije da san s njima, zajedničko druženje i igranje isprid skule.

Ruganje mi je tužno i veselo. Ne znan ni sam ča bi o tomen više mislija. Samo znan da mi uvik ni bilo ugodno i lipo.

Učili su me da su judi dobri i da ne triba uvik sve obadavat, da triba koji put i pritrpit, ali dokle, često san se pita.

Iden u šesti razred osnovne i još nosin aparat za boje čut. Ma, više mi se ne rugaju!

Ruganje je prošlost, to je iza mene, nadan se, gotovo je !

Kako san sve to proša ništo san ipak naučija: da ima dobri judi i da ne triba uvik sve obadavat!

Tonći Elezović, 6. razred

Mentor: Mirjana Stanić