> INA
Izvannastavne aktivnosti

Dan škole - 15. svibnja 2011.

Autor: Maja Blagaić, 13. 5. 2011.

Dobro nan došli dobri judi. Eto, arivali smo i do naše zadnje školske priredbe. Vrime nan je brzo pasalo, ali još jemamo misec dan i onda mozak u ariju.

Prin vengo smo počeli vajalo je dodilit nagrade i priznanja za sudilovanje na Državnim smotrama, a to najboje gre našen ravnatelju koji je libron nagradio: Ninu Alajbeg i Jelenu Brković iz 8.razreda, te Rosanu Prvinić iz 7. razreda za uspjeh UZ Buharica  i Tonća Elezovića iz 6.razreda za Lidrano 2011.

Foto-galerija

Da  nas je zima napustila, uvirio nas je dio trećeg razreda, kojemu je najdraža pisma – Ode zima, a četvrtaši in dali bokun podrške.
Ča je Kurijožitada? - ispripovidila nan je Klara Elezović koja je za svoj monolog dobila treću nagradu na Pričaginu.
Brez „Olovčice i gumičice“ ne moremo, a koja je njiova uloga, saznali smo od Luke Markovića, učenika prvog razreda, kojeg je pripremila učiteljica Senija Nejasmić, voditeljica dramsko-recitatorske grupe.
Sad su nan stigli mali, ali hrabri veseljaci koji su otpivali svoju najdražu pismu –Veseljak.

Svitu moj, nisan zna da i stvari jemadu svoje muke. Igrokaz „Muke školskog namještaja“, izvela nan je dramsko-recitatorska grupa pod vodstvom učiteljice Senije Nejasmić.
Nakon ovih muka, čut ćemo i jubavne muke jednog dječaka u pismi „Tum balalaika“, a izveli su je četvrtaši, jer i njih su počele mučit kojekakve muke.

Kad smo već bili kod jubavi i muka, poslušali smo i ča se dogaja u pubertetu, igrokaz Sasvim sam popubertetio  (ulomak iz istoimenog romana Sanje Pilić ) izvela je dramska skupina pod vodstvom učiteljice Mirjane Stanić.

Aaaa, triba se bokun i razgibat, a u tome sz nan pomogli drugaši koji su zabalali na svoju najdražu pismu  - Hoky Poky.

Nakon razgibavanja gremo vidit ča se dogaja kad ništo krene po zlu u kužini. A ča se zapravo dogodilo, ispripovidio nan je Jakov Elezović u svon monologu – Nevoja u babinoj kužini.

Nevojama nikad kraja, a ča sad? I ja san bokun pošempja i porebambija od svega ovega, a ča ćete?! Ako vi ne znate, ja znan. Mi smo van jopet otpivat pismu o jubavi, jer to su nama najlipje pisme – Nek` svud ljubav sja.

A ča van triba na kraju kad pomišate svo ordenje u zdilu za načinit kolač?, a triba van mikser. Sad se vi pitate ča će mi mikser. Triba mi da pomišan sve grubo i lipo ča se dogodilo u ovoj godini i zato san molin moje plesače i plesačice da mi pomognu da ovi naš kolač ispade najboji na svitu.

Nakon tega smo to lipo stavili u peć i dok smo ga čekali, zabavili smo se uz balun, naše mlade igrače i boji i spretniji pobidili su: petaši-četvrtaši 4:1 i sedmaši i osmaši protiv učitelj, za nevirovat 10:1!

A poslin baluna zna se ča gre – ili smo i pili i bokun guštali u delicijama.

Eto ga svitu moj, zdravi mi i veseli bili i nadamo se da smo vas lipo zabavili.

Konferansu vodio: Ivan Braškić, 4. razreda