Vizija i misija Škole

Vizija škole

Škola na otoku za Otok.

Misija škole

Misija škole je postati zajednica učenja  svakog člana školske zajednice – učenika, učitelja i roditelja. U promjenjivom i multikulturalnom društvu želimo omogućiti svakom učeniku djelotvornu i kritičku upotrebu dostupnih informacija te kroz kolaborativno i suradničko učenje razvijati vještine cjeloživotnog učenja. Različitim oblicima interaktivnog učenja težimo potaknuti nove suradnje između Škole i lokalne otočke zajednice te suradnju i razmjenu iskustava sa školama izvan Otoka. Želimo razvijati  pozitivan i odgovoran odnos  prema materijalnoj i nematerijalnoj baštini te zdravom stilu života i ekološki očuvanom "zelenom" Otoku na kojem će i kao odrasli ljudi nastaviti živjeti i raditi.

učenje je najbolje kad je zasnovano na sudjelovanju

Digitalno doba 21.st. postavilo je zahtjev za usvajanjem novih vještina i znanja, a time i za  preispitivanjem perspektive  poučavanja. „Nove tehnologije su olakšale i ubrzale traženje i procesuiranje informacija ali i indirektno utječu na učenje (Prensky, M, 2006.), te „neformalno učenje zauzima sve važniju ulogu u obrazovanju. Sada govorimo o učenju koje „više nije “konzumiranje” proizvoda učenja nego se više bavi učenikom koji sam stvara svoje znanje i uči uz pomoć raznovrsnih izvora i sadržaja“ (Jokisalo, E. i Riu, A.,  2009.). Stoga je i kurikulum orijentiran je na učeničke kompetencije, a u odgojno-obrazovnom procesu težište se premješta s programa i nastavnika na učenika te na njegov razvoj i postignuća, individualne mogućnosti i potencijale, vještine i kompetencije. …Učitelji postaju„dizajneri, mentori i organizatori, a ne prezenteri“,  jer „učenje najbolje funkcionira kada je zasnovano na sudjelovanju“. Zemski i Massy (2006.)

Kurikulum OŠ Grohote

Školski kurikulum OŠ Grohote 2018./19. Vijest ima dokument u privitku

Autor: Administrator , 25. 10. 2018. 02:06

Izrada i evaluacija školskih kurikuluma: pojmovi i postupci Vijest ima dokument u privitku

Autor: Dragana Đurić, 2. 6. 2015. 04:49

„Izrada i evaluacija školskih kurikuluma: pojmovi i postupci“ je publikacija čija je osnovna svrha da svojim konceptualnim i praktičnim smjernicama pomogne ravnateljima, učiteljima i ostalim djelatnicima škola pri izradi i evaluaciji njihovih školskih kurikuluma.

Ukupno: 5195242