PORTAL SURADNICI U UČENJU

Program Suradnici u učenju (pokrata PIL dolazi od engleskog naziva „Partners in Learning“) provodi se od 2004. godine i ima dva temeljna polazišta: prvi je vjera u kreativni potencijal nastavnika i učitelja u hrvatskim osnovnim i srednjim školama, a drugi uvjerenje kako informacijske i komunikacijske tehnologije mogu pomoći nastavnicima i učiteljima (kao i studentima i učenicima) u ostvarenju tih njihovih potencijala.

....

...istaknuo bih tri dodatne značajke provedbe PIL programa u Hrvatskoj: promicanje projektnog rada, promicanje timskog rada te predstavljanje nastavničkih postignuća zainteresiranoj javnosti u Hrvatskoj i drugima u svijetu, budući je program „Suradnici u učenju“ Microsoftov globalni program, o čemu se više može pročitati i na njegovim službenim stranicama na engleskom jeziku, ovdje.

Nadam se da će Vam ove stranice poslužiti kao korisno i zanimljivo mjesto susreta s istaknutim kolegama nastavnicima i učiteljima, studentima i učenicima te mjesto razmjene konkretnih i praktičnih iskustava o inovativnim načinima korištenja informacijskih i komunikacijskih tehnologija u obrazovanju.

Darko Jureković,
Voditelj programa “Suradnici u učenju” u Microsoft Hrvatska

Iskustva učitelja

Učitelji za učitelje

Autor: Dragana Đurić, 7. 1. 2011. 07:24

Skupina učitelja se od 2005. godine intenzivno druži putem foruma razredne nastave, a jedan od ciljeva je bio je sakupiti što više materijala koji rade sami učitelji i podijeliti ih među sobom. Besplatno, naravno.

Kakva je ta zbirka danas i koji materijali se na njoj nalaze, provjerite sami na stranicama  Zbirke nastavnih materijala razredne nastave hrvatskih učitelja i učiteljica.

Autor: Suzana Delić

Kakvo znanje stječu naši učenici?

Autor: Dragana Đurić, 19. 12. 2010. 06:57

Autor: Suzana Delić

Kakvo znanje stječu naši učenici tijekom školovanja u našim školama? Po mojem skromnom mišljenju najbolje bi ga opisala jedna riječ - NEPRIMJENJIVO.

Mislim da su to pokazali i rezultati istraživanja koji su ovih dana uzburkali javnost. Naši učenici tijekom svojeg školovanja stječu mnogo znanja, ali usudila bih se reći, mnogo neprimjenjivog znanja. Onog koje za nekoliko tjedana ishlapi….Imaju li naši učenici koristi od takvog znanja?