Susret s Pavlom Pavličićem

Autor: Mirjana Stanić, 13. 4. 2016.

U Domu kulture Grohote, 11. travnja 2016., učenici Osnovne škole „Grohote“ u 10 sati susreli su se, družili i razgovarali s akademikom i književnikom Pavlom Pavličićem koji je došao iz Zagreba kako bi uveličao pete Dane Vesne Parun na Otoku.

Susreti književnika i djece, jedine otočke škole, već su postali tradicija zadnjih pet godina, a u sklopu Dana Vesne Parun koje organizira Kulturno-informativni centar otoka Šolte i Društvo književnika Hrvatske.  Nagrade za literarni uradak na temu „Morska kočijica“ dobile su dvije osmašice OŠ Grohote: Lea Purtić i Modesty Leu. U ugodnom druženju i razgovoru učenici su mogli doznati pojedinosti iz književnikova života, počecima njegovog pisanja, o uspjesima i ljetovanjima na Šolti. Na kraju susreta preporučio im je da čitaju i razvijaju znanja o mnogim stvarima, a on će nastaviti pisati jer ga to veseli.

Izabella Cecić, 7. razred

KOMENTAR

Dvodnevno obilježavanje Dana Vesne Parun u travnju postaje otočka tradicija na radost stanovnika otoka i učenika osnovne škole jer se mogu susresti i družiti s nekim od poznatih hrvatskih književnika. Ove godine imali smo priliku upoznati Pavla Pavličića i razgovarati s njim. Nije mu bilo prvi put da dolazi na Šoltu. Nekoliko puta je ljetovao i kako kaže bilo mu je lijepo. Čak je i jedan svoj roman, „Dunav“, započeo pisati jedne godine ljetujući na Šolti. Atmosfera u Domu kulture bila je ugodna, a učenici od prvog do osmog razreda postavljali su brojna zanimljiva pitanja književniku želeći saznati više o njegovim djelima i životu. I ja sam bila jedna od tih. Njegova spontanost i jednostavnost razbila je tremu koju sam imala.

Magdalena Sinovčić, 7. razred

DOJMOVI

Zanimljivo druženje i lijepa prilika da pisca kojeg čitamo za lektiru možemo vidjeti uživo i s njim razgovarati.

Jednostavan i običan. Lijepo priča i zanimljiv je.

Drago mi je da je već dolazio na Šoltu i da mu se ovdje sviđa. Zanimljivo je pričao, a na neka pitanja duhovito odgovarao.

Lijepo je povremeno imati nastavu izvan škole. Bilo mi je ugodno i zanimljivo.

Pisac mi se svidio. Postavljali smo mu pitanja, a on je rado odgovarao na njih. Vidjelo se da mu je drago što je s nama.

Učenici sedmog razreda